hamburger overlay

Lista często zadawanych pytań

Najistotniejsze udoskonalenia wprowadzone w nakłuwaczu Accu-Chek FastClix w stosunku do nakłuwacza Accu-Chek Multiclix to:

  • Obsługa za pomocą jednego ruchu – naciągnięcie mechanizmu nakłuwacza i wykonanie nakłucia za jednym naciśnięciem przycisku.   
  • Intuicyjna zmiana lancetu poprzez przesunięcie suwaka do tyłu, a następnie z powrotem do przodu.
  • Łatwe ustawienie głębokości nakłucia za pomocą obrotowej nasadki znajdującej się na jednym z końców nakłuwacza.
  • Mniejszy rozmiar urządzenia zapewnia większy komfort użytkowania.

Tak, podobnie jak w przypadku wszystkich nakłuwaczy Accu-Chek przeznaczonych do użytku indywidualnego nakłuwacz Accu-Chek FastClix wykorzystuje technologię Clixmotion, dzięki czemu nakłucie jest prawie bezbolesne.

Technologia Clixmotion to zasada ruchu lancetu z podwójnym systemem prowadzenia –  oznacza to precyzyjną kontrolę ruchu lancetu zarówno do przodu, jak i z powrotem, bez wibracji i oscylacji. Ten podwójnie kontrolowany ruch ma kluczowe znaczenie dla maksymalizowania komfortu pobierania próbki krwi. Lancet wnika w skórę wyjątkowo szybkim liniowym ruchem, unikając jakichkolwiek ruchów w bok, co skutkuje znaczącym zmniejszeniem bólu oraz ograniczeniem podrażnienia zakończeń nerwów. W skórze lancet jest delikatnie zatrzymywany, a następnie natychmiast wycofywany. Ten szybki i kontrolowany ruch zapobiega zbędnym uszkodzeniom skóry.

Tak, istnieje możliwość wykonania nakłucia innych części ciała (AST) przy użyciu specjalnej, dostępnej oddzielnie nasadki AST. Dolna część nasadki jest przezroczysta, aby ułatwić precyzyjną lokalizację miejsca nakłucia.

Nie. Nakłuwacz Accu-Chek FastClix jest przeznaczony do użytku wyłącznie przez jedną osobę. Nie może być używany przez więcej niż jednego używkownika. W przypadku użycia nakłuwacza przez inną osobę niż jego użytkownik istnieje ryzyko zakażenia krzyżowego.

Nie, nakłuwacz Accu-Chek FastClix nie zawiera lateksu.

Nakłuwacze Accu-Chek FastClix oraz bębenki z lancetami są dostępne w wielu aptekach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych

Nie. Urządzenie to nie jest przeznaczone do pobierania próbki krwi od zwierząt domowych.

Lancet jest przeznaczony do jednorazowego użytku z powodów higienicznych oraz ze względu na fakt, że przy ponownym użyciu ostrze ulega stępieniu. Dlatego każdy pomiar należy wykonywać przy użyciu nowego, sterylnego lancetu.  

Nie, ze względów bezpieczeństwa i z powodów higienicznych nie jest możliwe cofnięcie bębenka i ponowne wykorzystanie już raz użytego lancetu.

Nie, ze względów bezpieczeństwa i z powodów higienicznych nie jest to możliwe. Zużyte bębenki są wyraźnie oznaczone za pomocą czerwonego znacznika.

Bębenki winny być przechowywane w czystym miejscu i chronione przed skrajnymi temperaturami. Nie należy przechowywać ich np. w nagrzanym samochodzie ani w lodówce.